tr en fr ru
Türkiye'nin İlk Monolitik Refrakter Firması
46 Yıllık Tecrübe
Kısaca Remsan

Kısaca Remsan

1976 yılında Özköseoğlu Şirketler Grubu tarafından kurulan Remsan 1978 yılından itibaren fiilen üretim yapan Türkiye’nin ilk monolitik refrakter firmasıdır.

Grup şirketlerinden Entes ve Özköseoğlu’nun, Ereğli Demir Çelik’in slab fırınları ihalesini üstlenmesi ve buradan doğan monolitik refrakter malzeme ihtiyacı, Remsan’ın kurulma kararına zemin hazırlamıştır.

Remsan’ın ilk yıllarnda tamamen American C. E. Refractories teknolojisine dayalı olarak üretilen mamuller, Ereğli Demir Çelik ve İskenderun Demir Çelik gibi ülkenin dev demir-çelik tesislerine tanıtılmış, ve başarıyla kullanılmaya başlanmış, o yıllarda demir-çelik sanayinin tek monolitik refrakter tedarikçisi olma gururunu yaşamıştır. İlerleyen yıllarla birlikte Tüpraş ve Petkim gibi ülkemizin dev rafinerileri ve petrokimya tesislerine tanıtılan malzemeler bu sektörde de hak ettiği ilgiyi görerek tercih edilen malzemeler konumuna gelmiştir. Remsan ürettiği malzemelerin ilgili sektörlerde tanıtım ve kullanımını sağlamış, adeta monolitik refrakter adının Remsan olarak anılmasına sebep olmuştur.

Pazarın artan talebi ve Türkiye’nin sanayileşme sürecine paralel olarak 1980’den itibaren markalaşma aşamasına geçen Remsan, 90’lı yılların başında Remsan artık sadece American C. E Refractories formülasyonlarıyla değil, Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirip ürettiği kendi markalı ürünleriyle pazardaki yerini güçlendirmiştir. Remsan, Ayazağa’daki fabrikasını 1993’te modernize etmiştir ve 2008 yılı yeni üretim hattı projesininde yıl içerisinde tamamlanması ile tam otomatik üretime geçerek kapasitesini önemli ölçüde arttırmıştır.

Tuğla hariç, her türlü özel şekilli malzemeyi üretebilen Remsan, tüm sanayi gruplarında kullanılan her türlü teknik seramik precast, refrakter doğalgaz bacaları, özel preslenmiş şekilli refrakter parçaları, alüminyum filtre, döküm yollukları, tandiş plaka, nozullar, çimento fabrikalarında kullanılan dalma boruları, seramik anker v.b.’ni de üretebilmektedir.

Danışma Hattı
Referanslar
Referanslar
Referanslar
Referanslar
Referanslar
Referanslar